Резултати у школској 2016/2017 години

Такмичења

  • Резултати такмичења I-VIII разреда
  • општинско, градско и републичко

Математика

Ученик Војин Бојић VI/2, освојио је 100 бодова на градком такмичењу из математике и пласирао се на републичко такмичење.

OŠ Đuro Strugar

Енглески језик

На грдском такмичењу из Енглеског језика ученик Вељко Кнежевић, ВИИИ/2, освојио је место и пласирао се на републичко такмичење,а ученик Јован Стојков добио је похвалницу.

Ускршње ликовне чаролије

На конкурсу – Пријетењи деце Новог Београда- за цртеж награде су освојили:

  • Реља Цвијетић I/1, 2 место
  • Петра Тодић I/1, 3 место
А за осликавање јаја
  • Ања Вукелић III/2, 3 место

Фестивал кратких драмских форми

Драмска група „Драмачурлија“ ученика ИИ/2 освојила је место. Као и награду за костим и избор музике. Признање за најбољу епизодну улогу добио је Матеј Недић за улогу Чарли Чаплина.

Српски језик

На градском такмичењу из Српског језика и језичке културе ученица Петра Крстић освојила је 3 место.

Мој крај приче

општински литерарни конкурс

На општинском литерарном конкурсу-Мој крај приче. Наши ученици постигли су следеће резултате:

  • Матеј Недић, II/2, 2.место
  • Ана Радојевић, VII/1, 2.место
  • Mатеја Миљковић ,II/2, 3.место
  • Наталија Марић, III/1, 1.место

Црвени крст

На конкурсу организације „Црвени крст“ на конкурсу „Крв живот значи“ наши ученици освојили су:

    за ликовни рад

  • Анђа Милојевић, V/2, 1. место
  • Анђела Стојановић , V/2, 3.место

  • за песму

  • Јана Цветковић, V/2, 2.место

Општинско такмичење из техничког образовања

На општинском такмичењу из техничког образовања наши ученици постигли су следећи пласман:

  • Ана Костић, V/1, 3.место
  • Петар Бркић, V/2, 3.место

Градско такмичење у шаху

На појединачном градском такмичењу у шаху одржаном у суботу 18. 03. 2017. у ОШ „ Ђуро Стругар „ , ученици су постигли следећи успех.
1.разред дечаци - Бјелица Данило - 4. место
5. разред девојчице - Нинковић Тамара - 2. Место
7. разред дечаци - Алекса Вујановић - 3. место
Тамара и Алекса су се пласирали на републичко такмичење, док за ученике од 1-4. разреда министарство просвете није предвидело републичко такмичење.
Ученике водио: Милан Обрадовић

општинско такмичење из географије

Од 5 ученика који су учествовали на општинском такмичењу из географије, сви освојили 2. или 3. место. Успеси ученика су следећи:

  1. Андреј Бошковић VII/1 - 2. место и пласирао се на градско такмичење
  2. Андреј Бошковић VII/1 - 2. место и пласирао се на градско такмичење
  3. Aleksa Bogdanović VII/1 - 2. место и пласирао се на градско такмичење
  4. Лидија Роквић VII/2 -3. место
  5. Aндреја Цвејић VIII/2 - 3. mесто
OŠ Đuro Strugar

Општинско такмичење из математике

На општинском такмичењу из математике, одржаном 25.2.2017. године ученици наше школе постигли су следеће резултате: Успеси ученика су следећи:

  1. III разред - Ана Павловић, 2. место
  2. III разред - Ања Вукелић, 3. место
  3. IV разред - Маша Јовановић, 1. место
  4. IV разред - Лаура Живић, 2. место
  5. V разред - Новак Вукашиновић, 3. место
  6. V разред - Бркић Петар, 3. место
  7. V разред - Александар Вукелић, 3. место
  8. VI разред - Војин Бојић, 2. место
  9. VI разред - Елена Фалуши, 2. место

Сви ученици IV,V i VI разреда су се пласирали на градско такмичење које се одржава 25. Марта у ОШ „20. Октобар“

Opštinsko prvenstvo ušahu

На појединачном такмичењу у шаху одржаном у нашој школи наши ученици су постигли следећи успех: Успеси ученика су следећи:

    Дечаци

  1. I разред - Бјелица ДАнило-1. место
  2. VII разред - Алекса Вујановић-3. место
  3. Девојчице

  4. IV разред - Јована Цвејић- 3. место
  5. V разред - Тамара Нинковић-2. место
  6. VII разред - Ангелина Стефановић-2. место
  7. VIII разред - Ања Марић- 1. место

Сви ученици су се пласирали на градско такмичење.

На општинском екипном првенству у шаху екипа девојчица у саставу:

  • Тамара Нинковић
  • Ања Марић
  • Вера Андрок

Освојила је 2. Место и пласирала се на градско такмичење.

OŠ Đuro Strugar

Оопштинско такмичење из биологије

Општинско такмичење из биологије одржано је 5.3.2017.године.Ученици наше школе постигли су следеће резултате:

    V разред

  • Милојевић Анђа V/2 2.место
  • Бркић Петар V/2 2.место
  • костић Ања V/1 3.место

  • VI разред

  • Кресојевић Мирајана VI/1 2.место
  • Фалуши Елена VI/2 3.место
  • Бојић Војин VI/2 3.место

  • VII разред

  • Радуновић Никола VII/2 3.место

Општинско такмичење из информатике и рачунарстав

На општинском такмичењу из информатике и рачунарства Ученик В разреда Петар Бркић освојио је 2. место.

Литерарани конкурс

На литерарном конкурсу „Смешна прича“ прво место освојила је : Лила Станојевић, ученица II разреда.

НАјраспеванија ОЗ

На општинском такмичењу за најраспеванију Одељенску заједницу одељење IV/2 освојило је треће место.

Ђачки песнички сусрет

На општинском такмичењу „Ђачки песнички сусрети“ наши ученици освојили су:

  • Елена Фалуши, VI разред - 2.место
  • Вељко Костић, II разред - 3.место

Участ Драгану Лукићу

На дечјем ликовном и литерарном конкурсу „Участ Драгану Лукићу-Лукићев лист“ ученици наше школе су остварили следеће резултате:

  • Лила Станојевић, II разред - 3. место
  • Хелена Царевић, II разред - похвала
  • Лена Филиповић, III разред - похвала

Дечији стрип

На републичком конкурсу за дечји стрип каиш, наши ученици су освојили следеће награде:

  • Ана Тепина, II разред - 3.награда
  • Милица Ммилојевић, IV разред - 3.награда

Дописна математичка олимпијада

Ученица В разреда Анђа Милојевић освојила је 3. место на дописној математичкој олимпијади

За сунчану јесен живота

На традиционалном ликовном и литерарном конкурсу „За сунчану јесен живота“ наши ученици су освојили 5 награда.

  • Лила Станојевић, II разред - 1. награда
  • Ема радуљко, VI разред - 1.награда
  • Алем Ћорче VI разред - 2.награда
  • Бошко Миљковић VI разред - 2.награда
  • Вана Миловановић, VIII разред - 1.награда

Општинско такмичење из одбојке

Мушка екипа V и VI разреда освојила прво место на општинском такмичењу из одбојке и пласирала се на градско такмичење.

Женска екипа V и VI разреда освојила је 3.место у конкуренцији женских екипа.

Ракетно моделарство

На такмичењу у ракетном моделарству у оквиру манифестације“ Београдски космодром“ наши ученици су остварили запажене резултате:

  • Марко Ђорђевић, IV разред - 1.место
  • Никола Драговић, V разред - 2.место
  • Александра Ђорђевић, VIII разред - 3.место

Дописна математичка олимпијада

Ученице Милојевић Анђа, Крстић Петра и Фалуши Елена пласирале су се у други круг Дописне математичке олимпијаде у организацији Математичког друштва „Архимедес“

шах

На појединачном такмићењу у шаху, ученица Тамара Нинковић је освојила прво место чиме је стекла златну медаљу, диплому и пехар.

За срећније детињство

На хуманитарној трци „За срећније детињство“ ђаци наше школе су освојили 3 медаље.

  • Фета Селими, једну златну и једну сребрну
  • Лиридон Селими, сребрну медаљу.