Министарство просвете, науке и технолошког развоја

Поштовани, обавештавамо вас да је Влада Републике Србије одлучила да се, због тренутне епидемиолошке ситуације у земљи, привремено обустави непосредно образовно-васпитни рад у основним и средњим школама Републике Србије. У циљу остваривања права ученика на образовање, Министарство просвете науке и технолошког развоја, припремило је оперативни план за наставак рада школа у отежаним условима кроз остваривање образовно-васпитног рада учењем на даљину…

за распоред наставе посетите сајт
WWW.RASPOREDNASTAVE.GOV.RS
обавезно прочитати:
Обавештење о емитовању наставе
на следећем сајту можете погледати:
Најновије вести Министарства просвете, науке и технолошког развоја
Инструкцијa за запослене у вези са поступањем основних школа поводом отварања објекта за пријем ученика у целодневни боравак током трајања епидемије COVID-19 Инструкција за родитеље/законске старатеље ученика у вези са поступањем основних школа поводом отварања објекта за пријем ученика у целоднвни боравак током трајања епидемије COVID-19

Резултати у школској 2017/2018 години

Такмиченња

  • Резултати такмичења I-VIII разреда
  • општинско, градско и републичко

успеси ученика ОШ Ђуро Стругар на такмичењима

V разред

# Име и презиме ученика/разред и одељење предмет наставник ниво такмичења, освојено место или учешће(у)
општинско градско републичко
1 Маша Јовановић V/2 биологија Mаријана Нешковић 2
2 Jована Цвејић V/2 биологија Mаријана Нешковић 3
3 Божидар Перић V/2 биологија Maријана Нешковић у
4 Aна Kнежевић V/1 историја Mилош Станковић 3
5 Лаура Живић V/18 историја Mилош Станковић у
6 Ива Новак V/1 историја Mилош Станковић у
7 Лаура Живић Živić V/1 ТИО Mилан Oбрадовић у
8 Немања Симић V/1 ТИО Милан Обрадовић у
9 Mаша Jовановић V/2 математика Maрко Кољенишић 3
10 Александар Цицовић V/2 информатика Зоран Фржоп 2

VI разред

# Име и презиме ученика/разред и одељење предмет наставник ниво такмичења, освојено место или учешће(у)
општинско градско републичко
1 Новак Вукашиновић VI/2 биологија Maријана Нешковић 2
2 Петар Бркић VI/2 биологија Maријана Нешковић 3
3 Тара Киш VI/1 биологија Maријана Нешковић 3
4 Новак Вукашиновић VI/2 историја Љубица Mилисављевић 2
5 Петар Бркић VI/2 историја Љубица Mилисављевић у
6 Александар Вукелић VI/1 историја Mилош Станковић у
7 Ања Костић VI/1 историја Mилош Станковић у
8 Нађа Вучковић VI/2 историја Љубица Милисављевић у
9 Новак Вукашиновић VI/2 српски језик Јелена Стаменковић 1 иде на град
10 Петар Бркић VI/2 српски језик Јелена Стаменковић 2 иде на град
11 Петар Коситћ VI/2 српски језик Јелена Стаменковић 3 иде на град
12 Анђа Милојевић VI/2 физика Зоран Дивац иде на реп
13 Петар Бркић VI/2 тио Mилан Обрадоовић у
14 Катарина Марковић VI/ тио Mилан Обрадоовић у
15 Ања Костић VI/1 тио Mилан Обрадоовић у
16 Анђа Милојевић VI/2 математика Чедомир Шелић 3
17 Петар Бркић VI/2 информатика Зоран Фржоп / иде на град
18 Анђа Милојевић VI/2 физика Зоран Дивац 3 иде на реп

VII разред

# Име и презиме ученика/разред и одељење предмет наставник ниво такмичења, освојено место или учешће(у)
општинско градско републичко
1 Мирјана Кресојевић VII/1 биологија Мирјана Нешковић у
2 Елена Фалушић VII/2 биологија Мирјана Нешковић у
3 Урош Опачић VII/2 биологија Мирјана Нешковић у
4 Милица Ђокић VII/2 географија Владимир Јанковић 3
5 Петар Крсманац VII/1 географија Владимир Јанковић 3
6 Елена Фалуши VII/2 историја Љубица Милисављевић u
7 Мирјанан Кресојевић VII/1 српски језик Јелена Стаменковић 3 иде на град
8 Војин Бојић VII/2 српски језик Јелена Стаменковић 3 иде на град
9 Ива Радомановић VII/2 ТИО Милан Обрадовић 2 иде на град
10 Урош Опачић VII/2 ТИО Милан Обрадовић у
11 Андреј Лукић VII/2 ТИО Милан Обрадовић у
12 Елена Фалуши VII/2 хемија Љубица Дамјановић 3
13 Маријана Кресојевић хемија Љубица Дамјановић 3
14 Ива Радомановић VII/2 хемија Љубица Дамјановић у
15 Сунчица Левић VII/2 хемија Љубица Дамјановић у
16 Војин Бојић VII/2 математика Чедомир Шелић 2 ?
17 Војин Бојић VII/2 информатика Зоран Фржоп 3
18 Војин Бојић VII/2 fizika ZOran Divac 3

VIII разред

# Име и презиме ученика/разред и одељење предмет наставник ниво такмичења, освојено место или учешће(у)
општинско градско републичко
1 АЛекса Вујановић VIII/2 руски језик Мира Лалошевић 3 2 иде на реп
2 Никола Вучковић VIII/1 географија Владимир Јанковић 3
3 Ивана Вуковијац VIII/1 географија Владимир Јанковић 2 иде на град
4 Андреј Бошковић VIII/1 географија Владимир Јанковић 2 иде на град
5 Ангелина Стефановић VIII/2 енглески језик Јелена Злокац 2 у
6 Лидија Роквић VIII/2 енглески језик Јелена Злокац 2
7 Лидија Роквић VIII/2 ТИО Милан Обрадовић у
8 Никола Радуновић VIII/1 хемија Љубица Дамјановић 3

Активности

# Име и презиме ученика/разред и одељење предмет наставник ниво такмичења, освојено место или учешће(у)
општинско градско републичко
1 Данило Бјелица II/ шах Милан Обрадовић 2 2 иде на реп
2 Лаура Живић V/ шах Милан Обрадовић 3 у
3 Тамара Нинковић VI/2 шах Милан Обрадовић 1 3 иде на реп
4 Ангела Стефановић VIII/2 шах Милан Обрадовић 3 5 иде на реп
5 Никола Арсић VI/2 рецитатор Јелена Стаменковић 3 2 иде на реп
6 Маша Јовановић V/2 демус 2
7 Милица Милошевић V/2 демус 2
8 Неманја Симић V/1 2 нивоа такмичења Зоран Фржоп пласамн на реп. нивоу
9 Војин Бојић VII/2 2 нивоа такмичења Zoran Fržop пласман на реп. нивоу

Ученици наше школе учествовали су у активностима организације "Пријатељи деце Новог Београда" и постигли следеће резултате

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ЗА ДЕЧЈУ КАРИКАТУРУ “МАЛИ ПЈЕР”

Матеј Недић ИИИ/2 треће место ДУЕТ ‒ Маша Јовановић В/2 и Милица Милошевић В/2 друго место

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ „УСКРШЊЕ ЛИКОВНЕ ЧАРОЛИЈЕ“

Јулија Миљковић II/2 треће место

На математичком такмичењу " МИСЛИША " одржаном 8. марта 2018. године учествовало је 47.890 ученика из 650 основних и средњих школа Републике Србије. Из наше школе учествовало је 88 ученика од 2. до 8. разреда . Награђено је 3 ученика а похваљено је 9 ученика

Награде:
  • Уна Драгин II/2 трећа награда
  • Алекса Шугић II/2 трећа награда
  • Војин Бојић VII/2 трећа награда
Похвале:
  • Реља Цвијетић II/1
  • Јелена Кнежевић III/1
  • Борис Бојић III/2
  • Вељко Костић III/2
  • Симон Миловић III/2
  • Илија Ранђеловић III/2
  • Ана Павловић IV/2
  • Анђа Милојевић VI/2
  • Бошко Милојковић VII/1

Никола Арсић, ученик ВИ-2, освојио је 3. место на општинском такмичењу рецитатора „Песниче народа мог“. Такмичење је одржано 27.02.2018. у ОШ „20 октобар“ у организацији Пријатеља деце Новог Београда. Никола је рецитовао песму Слободана Станишића „Како се каже да те волим“, а припремила га је и водила наставница српског језика Јелена Стаменковић.

OŠ Đuro Strugar

Ученици наше школе учествовали су у активностима организације "Пријатељи деце Новог Београда" и постигли следеће резултате Општинско такмичење "ДЕМУС"(Дечје музичке свечаности) Дует ‒ Маша Јовановић В ‒2 и Милица Милошевић В‒2 друго место Општинско такмичење рецитатора Никола Арсић ВИ‒2 треће место.

На трећем међународном конкурсу „Смешна прича“ (у част писца Бранка Ћопића),а у организацији Дечијег Културног центра Београд, сви ученици 3/2, чији су радови послати су добили прву награду , за Најуспешнију збирку конкурса. Наши писци су: Борис Бојић, Здравковић, Вељко Костић, Софиа Јанда, Вања Сарић, Ивана Мандарић, Матеј Недић, Наталија Митровић, Лена Пантовић, Илија Ранђеловић, Јанко Ранђеловић, Лука Фирст, Хелена Царевић. Све честитке! Учитељица: Снежана Радивојша

На међународном такмичењу "Дабар" које се одржало од 20.11.2017. године до 01.12.2017. године. учествовало је 105 ученика наше школе. Ученици су учествовали у четири категорије и остварили су добре резултате. Најбоље резултате су остварили Михајло Перић 2-2 у категорији Јуниор 1, Софија Стојановски 4-2 у категорији Јуниор 2,Немања Симић из 5-1 у категорији Дабарчић и Војин Бојић из 7-2 у категорији Млади дабар. Немања Симић и Војин Бојић су се квалификовали за републичко такмичење које ће се одржати крајем фебруара.

Ученица Тамара Нинковић на такмичењу из шаха које је одржано 9.12.2017 и 10.12.2017 на "Кадетском првенству Београда" освојила је друго место.

Ученици наше школе учествовали су на наградном темату "За сунчану јесен живота" у организацији ЦРВЕНИ КРСТ НОВИ БЕОГРАД и освојили:

Ликовни радови:
  1. Друга награда Емилија Танасијевић V/2
Литерарни радови:
  1. прва награда Вук Јовановић III/2
  2. друга награда Дајана Савић IV/2
  3. друга награда Бошко Милојковић VII/2

На литерарном конкурсу "У част Драгану Лукићу - Лукићев Лист" ученици наше школе остварили су следеће резултате:

  1. треће место Вања Сарић III/2
  2. треће место Петар Бркић VI/2

На општинском такмичењу "Ђачки песнички сусрети" ученици наше школе остварили су следеће резултате:

  1. пррво место Хелена Царевић III/2
  2. друго место Елена Фалуши VI/2

Оба такмичења реализована су у организацији Пријатеља деце Новог Београда.
Честитамо награђенима!

НЕВЕНОВ ФЕСТИВАЛ ДЕЦЕ ПЕСНИКА

ИЗ САВИНОГ СЕЛА , ПОРЕД ВРБАСА, СА 30.НЕВЕНОВОГ ФЕСТИВАЛА ДЕЦЕ ПЕСНИКА нам стижу вести да је : САРИЋ ВАЊА, ОСВОЈИО ТРЕЋЕ МЕСТО ЗА ПРОЗНИ ТЕКСТ ''Како је настао кисели краставац'' ИЛИЈА РАНЂЕЛОВИЋ ЈЕ ДОБИО НАГРАДУ ЗА НАЈДУХОВИТИЈУ ПЕСМУ ''Крањевић Марко и Јапански ратници'' Вања и Ика су по аутоматизму , јер су ушли у петнаест најбољих радова, увршћени својим делима и у ЗБОРНИК 30.НЕВЕНОВОГ ФЕСТИВАЛА ДЕЦЕ ПЕСНИКА , где се налази и песма наша ХЕЛЕНЕ ЦАРЕВИЋ ''Лепо је волети''

НАТАЛИЈА МИТРОВИЋ ЈЕ ОСВОЈИЛА ТРЕЋЕ МЕСТО НА МЕЂУНАРОДНОМ ЛИТЕРАРНОМ КОНКУРСУ ''ДАНИ ЋИРИЛИЦЕ 2018 БАВАНИШТЕ'' Са темом ''Мој херој'' ПОДЕЛА НАГРАДА У БАВАНИШТУ 26. МАЈА

Списак победника трећег литерарног конкурса посвећеног Десанки Максимовић „ Мој свет зове се љубав“има за нас предивну вест: Специјална диплома ''На Десанкином путу'': Хелена Царевић 3/2, ОШ ''Ђуро Стругар'' Београд , ментор Снежана Радивојша

ПОРОДИЧНИ ВИКЕНД У ОРГАНИЗАЦИЈИ ГРАДСКЕ ОПШТИНЕ НОВИ БЕОГРАД И НОВОБЕОРАДСКЕ КУЛТУРНЕ МРЕЖЕ 19. МАЈ

ИСПРЕД НОВОГ МЕРКАТОРА УЧЕСТВОВАЛИ ГОВОРЕЋИ СВОЈЕ ПЕСМЕ:

  • Борис Бојић 3/2
  • Mилица Здравковић 3/2
  • Софија Јанда 3/2
  • Петар ЈАнда 1/2
  • Mарко Мрђеновић 3/2
  • Лара Станковић 3/2
  • Лука Фирст 3/2
  • Огњен Петровић 3/2
  • Хелена Царевић 3/2
  • Ана Тепина 3/2
  • Елена Фалуши 7/2
  • Ана Павловић 4/2
  • Исидора Шарчевић 4/2
  • Санела Мустафа 4/2
  • Дајана Савић 4/2
  • Софија Стојановски 4/1
  • Теодора Арсић 4/1